Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/2020.net.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Serwery dedykowane | Profesjonalny hosting stron DXF

Serwery dedykowane

Wykupując domenę, warto zwracać uwagę na to, czy usługodawca wydzieli nam miejsce na swoim serwerze, czy też poświęci nam jeden cały. Im większa jego pojemność, tym większa pewność, że nasza strona będzie działać niezawodnie, nie będzie przerw w dostępności do niej, więc i klienci, np. w przypadku sklepu internetowego, będą mogli zapoznać się z naszą ofertą w każdej chwili. Wiadomo bowiem, że ludzie korzystają z internetu o najrozmaitszych porach dnia i nocy, a wieczorami serwery bywają przeciążone. Lepiej by nie działo się tak w przypadku naszej witryny.

Najlepiej więc zdecydować się na tego usługodawcę, który proponuje nam serwery dedykowane. Są to inaczej serwery wydzielone. Są to jakby osobne komputery służące za serwer, przeznaczone dla jednego konkretnego usługobiorcy. Korzystają z nich głównie hostingodawcy i inne firmy oferujące usługi internetowe. Instalują na nim potrzebne oprogramowanie. Ich klienci mogą zarządzać treścią przez protokół SSH lub pulpit zdalny, a czasem mają też możliwość monitorowania serwera podczas awarii.

Serwer dedykowany klient otrzymuje wraz z zamówionymi usługami, takimi jak transfer, łącze, numery IP, domena, hosting. Zanim się za niego zapłaci, powinno się poznać parametry techniczne maszyny i jej zabezpieczenie energetyczne. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie są ceny zmiany danych w serwerze. Ze względu na brak fizycznego dostępu do serwera dedykowanego, należy się przecież liczyć z godzinami pracy technika, którego w końcu mamy obowiązek również opłacić, zazwyczaj w ramach usługi (abonamentu).

Zamówionymi serwerami można także zarządzać samodzielnie. Nadają się więc one dla właścicieli internetowych serwisów informacyjnych oraz sklepów internetowych, które muszą być stale dostępne dla użytkowników internetu, a na dodatek na bieżąco aktualizowane. Oczywiście przydadzą się także innym firmom, których strona musi być non stop dostępna. Dzięki korzystaniu z serwera dedykowanego, każde przedsiębiorstwo zyska w oczach swoich odbiorców.