Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/2020.net.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dostęp do internetu | Profesjonalny hosting stron DXF

Dostęp do internetu

Mówi się, że teraz już prawie każdy ma w domu internet. Tymczasem szybki dostęp do niego posiada póki co średnio pięćdziesiąt procent gospodarstw domowych. To jest niewiele, zwłaszcza porównując nasz kraj do takiej Korei Południowej, gdzie od wielu lat dostęp do internetu jest naprawdę powszechny. U nas ta sfera wciąż się rozwija, wzrasta liczba dostawców, rośnie ilość klientów sieci mobilnego internetu. W wielu miejscach nie ma możliwości założenia internetu radiowego czy innego. Czasem do wyboru jest tylko jeden usługodawca.

Pierwszą formą jest oczywiście internet stacjonarny. Dawniej aby go założyć należało mieć stacjonarny telefon. Teraz nie jest to konieczne, ale i tak zazwyczaj posiada się i telefon i internet razem. Do gniazdka podłączone są obie rzeczy. Zaletą takiego internetu jest raczej bezproblemowe połączenie i brak wpływu pogody na szybkość internetu. Kilka lat temu zaczął się pojawiać także internet radiowy. Niestety nie był on bezpieczny, użytkownikom sieci łatwo było się włamać do kogoś innego. Ponadto przy złych warunkach pogodowych internet przestawał chodzić. Teraz się to poprawiło, ale prym zdaje się powoli wieść internet mobilny.

Internet mobilny jest oferowany przez największe sieci komórkowe. W Polsce są to Orange, Era, Plus oraz Play. Wzajemnie prześcigają się w ofertach. Są coraz tańsze i coraz lepiej działają. Lepiej z nich jednak korzystać w dużym mieście niż pod nim, bo tam sygnał jest dużo słabszy i modem korzysta z innego rodzaju sygnału. Najlepiej oczywiście wybrać internet światłowodowy, który daje pewność działania i to bardzo szybkiego. Nadal jednak nie jest on powszechny, ale w dużych miastach zostaje on wprowadzany do centrów.

Wybierając rodzaj dostępu do internetu, należy dokładnie prześledzić ofertę usługodawcy. Najlepiej aby łącze nie miało limitu, albo by był on jak największy. Trzeba też zastanowić się na jaki okres podpisać umowę, gdyż jej zerwanie grozi drogimi sankcjami. Przemyśleć powinno się także szybkość łącza, a w razie promocji – przeanalizować wszystkie dostępne na rynku. Dobór dostawcy musi być zgodny z naszymi preferencjami.