Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/2020.net.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bezpieczeństwo | Profesjonalny hosting stron DXF

Bezpieczeństwo

Sieć, podobnie jak życie realne, nie jest pozbawione zagrożeń. Właściwie jest tu ich bardzo wiele i nie są to jakieś błahe rodzaje i przypadki. Mowa tu np. o hackingu. Po włamaniu się na serwer serwisu społecznościowego, hacker potrafi ukraść dane osobowe milionów ludzi. Jest niebezpieczne dla użytkowników takiego serwisu. Po kradzieży czyjegoś hasła i włamaniu się na jego konto, może dowolnie manipulować danymi konkretnej osoby i pod jej imieniem i nazwiskiem, obrażać innych, wyłudzać od nich jakieś informacje itd. Na użytkowników internetu czyhają niestety jeszcze większe niebezpieczeństwa. Można np. utracić dostęp do swojego konta bankowego, a tym samym stracić pieniądze, często bardzo duże sumy.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo strony, stosuje się różne sztuczki. Część z nich to sztuczki związane z kodem PHP. Należy zadbać o dostęp do wrażliwych danych. Hackerowi trzeba uniemożliwić dostęp do katalogów z takimi danymi. W tym celu dokonuje się pewnych ustawień serwera. Zdarza się, że po wpisaniu odpowiedniego adresu strony, osoby niepożądane mają możliwość zajrzenia w statystyki. Tym bardziej, jeśli ktoś zna odpowiedni framework, z łatwością dotrze do plików konfiguracyjnych, a stąd już niedaleka droga do namieszania w witrynie.

Próby ataków na strony internetowe to nie tylko zabawa, ale często także wojna informacyjna. Ogromne przedsiębiorstwa są na nie narażone podwójnie. Przy włamaniu się na czyjeś serwery, można wyłączyć sterowanie urządzeniami zwiększającymi bezpieczeństwo osób w miejscu pracy. Komputer steruje przecież wszelkimi maszynami, torami lotów, kursowaniem pociągów, dostawami prądu itd. Takie duże przedsiębiorstwa muszą więc inwestować w bezpieczeństwo. W ich przypadku niedopuszczalne jest, by podczas wyszukiwania błędów w wyszukiwarce Google, uzyskać dostęp do plików konfiguracyjnych.

Dostęp do pewnych katalogów powinno mieć wąskie grono zaufanych osób. Gdy wykupujemy serwer i korzystamy z usługi webdesignu, musimy dokładnie wybadać, czy nasza część serwera oraz sama witryna będą bezpieczne. W tym celu kontroluje się m.in. sam projekt strony, jej kody, a ponadto przeprowadza wywiad odnośnie bezpieczeństwa innych stron stawianych na serwerze hostingodawcy. Co jak co, ale bezpieczeństwu należy poświęcać nie tylko czas, ale i pieniądze, bo to od niego może zależeć przyszłość firmy i nas samych.